سفارش تبلیغ
صبا ویژن

فیس بوک صدها اکانت ضد قطر، ایران و ترکیه را حذف کرد | اماراتی و عربستانی بودند


 

 • فیس بوک صدها اکانت ضد قطر، ایران و ترکیه را حذف کرد | اماراتی و عربستانی بودند

  به گزارش دویچه‌وله، فیسبوک می‌گوید صدها حساب کاربری، صفحه و گروه را به علت رفتارمغایر با قوانین وضع شده توسط این شرکت حذف کرده است.

  بر اساس گزارش خبرگزاری آلمان، 443 حساب فیسبوک، 125 اکانت اینستاگرام و200 صفحه و 76 گروه فیسبوکی که از کشورهای امارات متحده عربی، مصر، نیجریه و اندونزی به روز می‌شدند را حذف کرده است.

  فیسبوک در یک پست وبلاگی خود نوشت تعداد زیادی از این اکانت‌ها به صورت هدفمند خبرهایی به سود امارات متحده عربی و در انتقاد از ایران، قطر و ترکیه منتشر می‌کردند.

  این گزارش اضافه می‌کند، اکانت‌های جعلی سازماندهی شده در مصر بر روی رخدادها در سومالی، یمن، عربستان سعودی، سودان، تونس، ایران، ترکیه، لبنان و قطر تمرکزداشتند.

  این اکانت‌ها به طور معمول در مورد اخبار داخلی و رخدادهای سیاسی در حمایت از امارات متحده، عربستان سعودی و مصر گزارش می‌کردند؛ در همین حال قطر، ایران، ترکیه و جنبش جدایی‌خواهان جنوب یمن مورد انتقاد قرارمی‌گرفتند.

  بیش از هفت میلیون حساب کاربری یک یا چند صفحه را دنبال می‌کردند. حدود سه هزار اکانت حداقل در  یکی از گروه‌های مسدود شده عضو بودند. در حدود 193 هزار نفر نیز یک یا چند اکانت اینستاگرام را دنبال می‌کردند.

  به گزارش خبرگزاری آلمان بخش کوچکتری از "حساب‌های کاربری جعلی" دراندونزی خبرهایی درحمایت یا انتقاد از جنبش جدایی‌خواه استان پاپوآ منتشر می‌کردند.